Son Sayfaya Kadar Gerilim Müzikleri

- Bölüm: Güncel

Bölümler 

1 İki Kişi: 2709 Dünya’sı anlatılır, T-Ort’un oluşum hikayesi, Meka’ların güçlenmesi, etki tepki ilkesi ile Z/D’nin kitaptaki rolü hakkında bilgi verilir.

2 Bina: T-Ort’un yaşadığı bina okuyucunun zihninde şekillendirilir, 33 kattan, katın bekçilerinden, tuzaklardan ve yapılan hazırlıklardan bahsedilir.

3 Göz: Tabloda yaşayan yüz sürekli hareket eder, etrafı gözler, Z/D’yi takip eder, gölge yazılım ikilinin hareketlerini yavaşlatır, çizgi silah ile tablodaki göz etkisiz hale getirilir.

4 İçki: Barmen ile atışmalar, zaman felsefesi, kısa devre olmak, tekrar canlandırılan MekaBarmen’in çıkış yolunu göstermesi.

5 Aslan: Robot benzeri evcil hayvanlar, sahibini öldüren robotlar, anti-cip kavramı, ekran koruyucusunun gerçeklik üstüne etkisi.

6 Kalp Atışı: Cansız mankenler, gelişmiş gösterge bilim, kalp atışını durdurmak, bekçiyi kandırmak ve şiddetin kaynağı olan sopalar bu bölümün esasları.

7 Değişim: Simetrisi alınmış balkon, yürüdükçe gerilemek, konserve balık, balkon aslında bekçiydi vurgusu.

8 Otobüs: Çocukluk anıları, otobüse verilen ek anlamlar, çocukken yer vermediği amcanın tekrar karşısına çıkması, metal el ve bükülen kapı.

9 Ağır Çekim: Tombul teyze, pazar yeri, sivrisinekler ve onların soktuğu limonlardan çıkan yavaşlatıcı gaz, dev pervanenin ters çevrilmesi ile çıkış kapısının bulunması.

10 Kadın: D’nin ilişkisi anlatılır, çaresiz kadına duyulan yardım isteğinin nasıl aşka dönüştüğü vurgulanır, kadının saplantısı ve ölümü.

11 Tepetaklak: Cezalı ruhların kahkahalar ile çile doldurması, sohbetin besin kaynağı olması, çuval yardımıyla kurtuluş.

12 Cüceler: Giderek kısalan asilerin katı burası, nasıl cüceleştiler, gölde yüzmek tek eğlenceleri, en az ıslananı seçiyorlar, gölün derinliklerinde yaşayan koyunun yok olması.

13 Meyveler: Gaddar meyveler barbarların eğlencesi olmakta, birbirine düşürülen devler, muhallebinin kurtarıcı etkisi.

14 Koşan Yatak: Canlı ve ölü, ikisi de aynı kişi aslında, yatağa bağlanmışlar, yapay zekanın vaatleri ile kandırılmışlar, iyi ki varsın Tı(P)unk.

15 Desenler: Karışık zihinlerin farklı desenleri katın duvarlarına yansır, renk cümbüşünün içine bekçi gizlenir, ilaç etkisi ile düşünceden fakirleştirilmiş aklın kurtarıcı etkisi.

16 Yirmi İki KarakterÇoklu kişilik bozukluğu, kendi içindeki körleştiği noktalar, korku, alışkanlık, bağımlılığın çıkmazları ile sonuca kolayca ulaşılır. 

17 Tabutlar ve Köpekler: Köpeklerin beyaz güzelliklere dönüşmesi, tabut içinde kaybolmak, siyah giyinmiş kadınların terk ettiği kapılarda yazan kelimeler.

18 Sinema Salonu: Filmdeki olayların gerçek hayata yansıması, şiddet ile coşmak ve yaşlanmak, ayna simetrikleri ile kurtuluşu bulmaları, kitabın bilinçli olarak yarım bırakılması. 

Masa

Son Sayfaya Kadar Gerilim

Çağdaş Can

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.